Data wpisu: 26.09.2019
Zdjęcie do wpisu K.Droga „Gospoda pod Bocianem” czyli Spotkanie DKK dla dorosłych

17 września 2019 r. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych podczas którego klubowiczki rozmawiały o książce Katarzyny Droga „Gospoda pod Bocianem”.
Powieść „Gospoda pod Bocianem” to opowiedziana autorce historia rodu Bogoszów przez najmłodszego syna Konstantego. Jest piękną powieścią opisującą malownicze rejony Podlasia, historię powstania Gospody pod Bocianami. Czytelnik zapozna się z losami bohaterów uczestników I i II Wojny światowej, aż do dzisiejszych czasów głównie Teodora, Ernesta, Pawła i Janka.
Dużą rolę w całej powieści odgrywały kobiety zwłaszcza Tosia, żona Teodora, matka czterech synów i przysposobionej córki Krysi. To ona zarządza gospodą zajmuje się finansami. Jej życie przeplata historia życia innych pokoleń tj. dzieci synowych i wnuków. Jest kobietą twardego charakteru potrafiącą wybaczyć zdradę męża przeżyć jego śmierć. To kochająca żona, matka, która głęboko przeżywa losy swoich dzieci, poszukująca do ostatnich dni życia ukochanej córki Krysi.
Książka godna polecenia, możemy zagłębić się w historii I i II Wojny Światowej, czasach PRL. Dużo wątków miłości, zdrady, kłamstwa nie tylko o losach rodu Boguszów, a także innych.

 

Recenzję opracowała Helena Szmyrko

 

Na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych zapraszamy 16 października 2019r. o godz. 14:00. Tym razem tematem rozmowy będzie książka pt. „Uprowadzenie” Johna Grisham.

zobacz galerię