Data wpisu: 01.06.2023
Zdjęcie do wpisu Majowe spotkanie DKK dla dorosłych

„Apartament” na DKK dla Dorosłych

Nina i Tomasz Engelowie przyjeżdżają do luksusowego hotelu w Karkonoszach na romantyczny weekend, aby odpocząć od trudów dnia codziennego. Kurort położony w pięknym otoczeniu, tak że widoki zapierają dech w piersiach. Zdaje się, że trafili do idealnego miejsca na odpoczynek. Ich radość nie trwa jednak długo, bo nagle Nina znika bez śladu. Jakby rozpłynęła się w powietrzu. Zrozpaczony Tomasz próbuje odnaleźć żonę i dotrzeć do prawdy, ale szybko przekonuje się, że wersje wydarzeń poszczególnych świadków znacząco różnią się od tego co sam pamięta. Nie wie komu ma zaufać, bo sam jest na granicy wytrzymałości psychicznej i nie jest pewny, czy może wierzyć samemu sobie? Choć wszystkie małżeństwa mają swoje tajemnice, to tylko niektóre z nich są równie wstrząsające jak historia Engelów. „Apartament” to wciągający thriller psychologiczny, w którym nic nie jest oczywiste i momentami trudno się zorientować co jest rzeczywistością, a co wytworem wyobraźni głównego bohatera. Lektura do końca trzyma w napięciu, a jej zakończenie jest bardzo zaskakujące.

Książka „Apartament” Izabeli Janiszewskiej była omawiana na spotkaniu DKK dla Dorosłych, które odbyło się 30.05.2023 roku i wywołała wiele różnorodnych emocji. Część  uczestników spotkania oceniła ją pozytywnie i podkreśliła, że czyta się ją bardzo szybko, jest ciekawa i wciągająca. Jednak były także opinie, że zawiera zbyt wiele zbędnych opisów, a jej fabuła jest mocno skomplikowana. Ponadto nie wszyscy są miłośnikami tematyki psychologicznej, dlatego książka nie trafiła w gusta ogółu Klubowiczów.

Bardzo miłym akcentem spotkania, było powitanie nowego członka Klubu – Pana Jacka, który dołączył do grona wielbicieli dobrej książki.

Na kolejnym spotkaniu pochylimy się nad reportażem Magdaleny Grzebałkowskiej pt. „Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia”.

zobacz galerię