Data wpisu: 02.06.2023
Zdjęcie do wpisu Majowy DKK dla młodzieży

 

„Okrutna pieśń” na spotkaniu DKK dla Młodzieży

Świat pełen tajemnic i walki o przetrwanie, a w nim Kate i August, którzy muszą wybrać, czy chcą zostać dobrymi czy złymi bohaterami. Są oni następcami przywódców podzielonego miasta, gdzie z przemocy zaczęły rodzić się potwory. Kate ma ambicje bezwzględnością dorównać ojcu, który pozwala potworom panoszyć się na ulicach, a zastraszonym ludziom każe płacić za ochronę. Z kolei August chciałby być dobry i bronić ludzi przed potworami, a niestety sam jest jednym z nich… Jak potoczą losy tych dwojga młodych ludzi i czy dobro zwycięży zło? Jakie jeszcze tajemnice wyjdą na jaw? Opowiada o tym książka
pt. „Okrutna pieśń” autorstwa Victorii Schwab, która omawiana była na spotkaniu DKK dla Młodzieży w dniu 31 maja 2023 roku. Jest to już druga po „Mieście duchów” pozycja tej autorki nad jaką pochyliliśmy się w ramach klubowych spotkań.
„Okrutna pieśń” to pierwszy tom bestsellerowej amerykańskiej serii „Świat Verity”. Polecamy wszystkim wielbicielom gatunku  fantasy i science fiction.

Tradycją Klubu jest celebracja urodzin i tym razem serdeczności urodzinowe popłynęły do Kingi. Oczywiście nie zabrakło też „książkowego” upominku i słodkiego tortu.

Na kolejnym spotkaniu przedmiotem dyskusji będzie książka pt. „Prawie ostateczna lista najgorszych koszmarów” autorstwa Krystal Sutherland.

zobacz galerię