Data wpisu: 03.05.2022
Zdjęcie do wpisu „Małe Licho i tajemnica Niebożątka” na DKK dla Dzieci

W pewnym starym, niesamowitym domu, na uboczu mieszka wraz ze swoją rodziną chłopiec imieniem Bożek, zwany też Niebożątkiem. Ma swojego anioła stróża – Małe Licho, które bezustannie kicha i dzierga ciepłe bamboszki, potwora pod łóżkiem i widma na strychu,
z którymi bawi się w teatr. Do tej pory uczył się wyłącznie w domu, ale po wakacjach musi opuścić bezpieczną, rodzinną przystań i pójść do szkoły. Bożek jest pełen obaw. To istna rewolucja w życiu chłopca, zwłaszcza że skrywa on przed światem pewną  niezwykłą tajemnicę. Okazuje się również, że szkolne życie wcale nie wygląda tak, jak opisali mu je dorośli.

„Małe Licho i tajemnica Niebożątka” autorstwa Marty Kisiel to książka, którą omawialiśmy na spotkaniu DKK dla Dzieci 29 kwietnia 2022 roku. To pełna humoru i nieco mroczna historia o tym, że bycie innym, dziwnym wcale nie jest takie złe, jak mogłoby się początkowo wydawać.  Na spotkaniu zgodnie stwierdziliśmy, że przecież każdy jest inny, na swój sposób wyjątkowy i dzięki temu świat jest ciekawy. Najważniejsze, to nie bać się być sobą. „Małe licho (…)” to także pokrzepiająca opowieść o przyjaźni, miłości i niezłomności, które niczym amulet mogą ochronić nas przed złem i wyciągnąć nawet z najgorszych tarapatów. Nawet największe obawy i strachy tracą na sile, kiedy mamy obok siebie rodzinę i przyjaciół dających wsparcie. Nasze Klubowiczki na zakończenie spotkania stworzyły obraz potwora, będącego wyrazem różnych obaw i dziecięcych stresów. Okazało się, że jest ich całkiem sporo. Dyskutowały, w jaki sposób mogą je pokonywać. Na koniec uznały również, że potwór wygląda całkiem sympatycznie!

Na kolejnym spotkaniu omawiana będzie książka pt. „Tajemnica biblioteki” z serii Biuro Detektywistyczne  Lassego i Mai autorstwa Martina Widmarka.

zobacz galerię