Data wpisu: 20.12.2022
Zdjęcie do wpisu Mikołajowo-świąteczne spotkanie DKK dla Młodzieży

W magicznym, grudniowym, śnieżnym klimacie odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie DKK dla Młodzieży, które poświęcone było książce „Will Grayson, Will Grayson” autorstwa Johna Grrena i Davida Levithana.

Jest to powieść o dylematach młodych ludzi związanych z  wkraczaniem w dorosły świat, dokonywaniem trudnych wyborów, o braku zrozumienia i tolerancji, ale też o wsparciu jakie można otrzymać od najbliższych. Jest to też historia o odwadze, miłości oraz pięknej, bezinteresownej przyjaźni. Książka napisana jest w bardzo ciekawy sposób. Dwóch autorów opisuje dwóch różnych bohaterów, których łączy takie samo imię i nazwisko, i którzy w pewnym momencie, przez przypadek spotykają się, co pociąga za sobą kolejne bardzo ważne wydarzenia w ich życiu. D. Levithan opowiadając  losy „swojego” Willa zastosował ciekawy zabieg literacki polegający na tym, że nie używał w tekście dużych liter, nawet przy podawaniu imion i nazwisk. Ma to wymiar symboliczny
i odzwierciedla stan psychiczny Willa, którego charakteryzuje bardzo niskie poczucie własnej wartości, uważa się za niegodnego uwagi. Ma trudności w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami
i bratniej duszy szuka w Internecie. Z kolei jego imiennik przeżywa dylematy związane z w wyborem przyjaciół, odtrąceniem przez grupę rówieśniczą oraz pierwszą miłością. Kiedy się poznają okazuje się, że łączy ich o wiele więcej niż tylko imię i nazwisko … Lektura różnie została przyjęta przez Klubowiczów, jednak u większości nie wzbudziła zachwytu.

W związku z tym, że spotkanie odbyło się 14 grudnia 2022 r., czyli w okresie mikołajkowo-świątecznym nie zabrakło także sympatycznych upominków pod choinką oraz serdecznych życzeń świątecznych i noworocznych.

zobacz galerię