Data wpisu: 19.10.2020
Zdjęcie do wpisu Młodzież w cyberświecie – spotkanie on-line

Cyberświat jest fascynujący i wciąga, jednak wiąże się z nim wiele niebezpieczeństw. Uzależnienie od gier komputerowych, przemoc rówieśnicza, przestępczość – to jedne z wielu tematów, które poruszymy na spotkaniu. Opowiemy, co dzieje się z naszym mózgiem, kiedy pochłania go cyberprzestrzeń i co zrobić, żeby Internet był dla nas źródłem rozwoju, a nie kłopotów i zmartwień.

Zapraszamy uczniów klas siódmych i ósmych na spotkanie on-line „Młodzież w cyberświecie”. Szkolenie poprowadzi Tomasz Kozieja – neuropsycholog, który zajmuje się pracą z młodzieżą uzależnioną m.in. od alkoholu, narkotyków i Internetu. Współpracuje z Młodzieżowym Ośrodkiem Terapeutycznym „Karan” oraz Towarzystwem Przyjaciół Dzieci. Realizuje projekty wspierające młodzież i pomagające w odnalezieniu własnej drogi w życiu. Dużą część swojego życia poświęcił muzyce. Hip-hop był jego motorem do działania i tą pasja stara się zarażać młodych.

Spotkanie realizowane jest przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie przy współpracy z Fundacją Civis Polonus w ramach projektu „Kampanie online na rzecz czytelnictwa młodzieży”.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

zobacz galerię