Data wpisu: 30.04.2021
Zdjęcie do wpisu Na DKK dla dorosłych rozmawiamy o tym, co dzieje się „Za ścianą”

O tym, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami mało kto chce szczerze rozmawiać. Każdy skrywa swoje, mniejsze i większe tajemnice.

Zaledwie kilka lat po zawierusze pierwszej wojny światowej w Londynie czuć już kolejną nadciągającą katastrofę. Mieszkańcy zmagając się z koszmarami wojny, próbują odbudować normalne życie. Warunki bytowe i materialne zmuszają jednak do znacznego obniżenia dotychczasowych standardów. Wdowa o nazwisku Wray, mieszkająca z niemal trzydziestoletnią córką Frances, przyjmuje lokatorów, którzy diametralnie odmieniają spokojne życie dwóch samotnych kobiet.  Lilian i Leonard Barber to nad wyraz barwne postacie, które w swoim nowym lokum zaprowadzają zupełnie nowe porządki. Codziennością stają się głośna muzyka i odwiedziny hałaśliwych gości. Klimat otwartości i ciągłej zabawy intryguje Frances. Z niepohamowaną ciekawością pragnie poznać wszystkie sekrety tego tak bardzo odmiennego świata, który tętni życiem tuż za ścianą jej pokoi. Młoda kobieta z zapartym tchem śledzi poczynania współlokatorów i powoli zaprzyjaźnia się z nimi. Szczególny charakter przybiera jej coraz bliższa zażyłość z Lilian. Ułożony dotąd porządek moralny i system wartości Frances staje pod znakiem zapytania…

Książka S. Waters pt. „Za ścianą” była przedmiotem dyskusji podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych w Oleśnie, które odbyło się 29 kwietnia 2021 roku.

Na kolejnym spotkaniu będziemy rozmawiać o książce R. Donovan „Co, jeśli…” oraz T. De Rosnay „Klucz Sarah”. Zapraszamy!

zobacz galerię