Data wpisu: 22.09.2023
Zdjęcie do wpisu Na DKK dla Dzieci poznajemy „Pieśń szamana”

Gusta czytelnicze zmieniają się wraz z wiekiem. Ale czasami tak bardzo lubimy jakąś serię wydawniczą lub twórczość konkretnego pisarza, że przykro się z nimi rozstawać. Na szczęście są tacy pisarze, którzy – tak jak Martin Widmark – tworzą powieści dedykowane różnym grupom czytelników.

Martina Widmarka poznaliśmy dzięki cyklowi książek o Mai i Lassem. Perypetie młodych detektywów bardzo przypadły do gustu członkom Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Dlatego też z chęcią sięgnęli po „Pieśń szamana”. Książkę tę omawialiśmy podczas spotkania Klubu 18 września 2023 roku.

Książka o Larisie i Dawidzie, którzy spędzają wakacje w lapońskiej chacie to pozycja przeznaczona dla starszych czytelników. Opowieść jest pełna przygód i zagadek. Wartka akcja wciąga niemal tak mocno, jak nurt rzeki, do której wpadli bohaterowie opowiadania. Co stało się z właścicielem domu? Kim jest tajemniczy brodacz spotkany w rzece? Dlaczego obcy mężczyzna ma przy sobie broń? Co może oznaczać krążący nad nimi drapieżny ptak? Czytelnik cały czas jest na tropie, próbując wraz z Dawidem i Larisą znaleźć odpowiedzi na kolejne pytania.

zobacz galerię