Data wpisu: 22.10.2020
Zdjęcie do wpisu „Najdłuższa podróż” N. Sparksa na spotkaniu DKK dla dorosłych

Poświęcenie, oddanie, cierpliwość, wyrozumiałość, miłość, cierpienie, tęsknota, niepewność jutra. To tematy poruszone w książce Nicholasa Sparksa pt. „Najdłuższa podróż”, która omawiana była podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych 22.10.2020 roku.

W książce opisane są równolegle dwie historie miłosne – jedna dopiero się rozpoczyna, druga zaś jest już tylko pięknym wspomnieniem.
Sophia, dziewczyna z małego miasteczka, pragnąca zdobyć wykształcenie i dobrą posadę w mieście, poznaje Luke’a, zbuntowanego kowboja, wiążącego przyszłość z życiem na farmie. Dzieli ich wszystko – pochodzenie, wykształcenie, wizja świata i plany na przyszłość. Łączy ich tylko pogłębiające się uczucie. Czy to wystarczy, by zbudować wspólne, satysfakcjonujące i szczęśliwe życie?
Z kolei historia Iry Levinsona to podróż wśród jego wspomnień. Mężczyzna stracił już żonę – miłość swojego życia, stracił również zdrowie, a teraz wiele wskazuje na to, że w wyniku wypadku samochodowego wkrótce przyjdzie mu rozstać się z życiem. Czy wykorzystując pozostały mu czas zdoła pogodzić się z tym, co bezpowrotnie odeszło? Czy uda mu się pokonać żal, strach i smutek, a w sercu zachować najpiękniejsze wspomnienia?

Na kolejnym spotkaniu 26.11.2020 r. będziemy rozmawiać o wydanej staraniem biblioteki książce Stanisława Nowaka pt. „Między Żabnicą a Drzemałką”

zobacz galerię