Data wpisu: 17.03.2023
Zdjęcie do wpisu O gustach się… dyskutuje! Spotkanie DKK dla młodzieży

Książki pokazują nieznane dotąd światy. Kreują obrazy możliwe do zobaczenia jedynie w wyobraźni. Poszerzają horyzonty myślowe. Otwierają na zupełnie nowe doznania i zaskakujące doświadczenia. Wzbogacają słownictwo, pogłębiają odczuwanie, wyostrzają rozumowanie. Uczą podstawowych sekretów życia. Wyjaśniają zagadki świata. Tłumaczą tajniki ludzkiej psychiki.

To takie skondensowane podsumowanie pasjonującej rozmowy o literaturze, świecie, ludziach, emocjach i życiu, którą prowadzili członkowie młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki podczas spotkania 15 marca 2023 roku.

Młodzi miłośnicy słowa pisanego podzielili się opiniami o ostatnio przeczytanych książkach. Wśród omawianych tytułów znalazły się takie pozycje, jak: „Bez matek”, „Rodzina Monet”, „Jedenaście papierowych serc”, „Jestem głód”, „Cieszę się, że moja mama umarła”, „Lot nad kukułczym gniazdem”, „Dziewczynka, która wypiła księżyc”. Nie zabrakło także rozmowy o nowościach i zapowiedziach wydawniczych. Nasi Klubowicze mają niesamowitą zdolność wyszukiwania interesujących lektur. My natomiast chętnie korzystamy z tych podpowiedzi i uwzględniamy wskazane przez nich tytuły podczas zakupów nowości do naszej biblioteki. Zatem korzyści są obopólne, a każde spotkanie z młodzieżową grupą dyskusyjną to czysta radość z przebywania z ludźmi, którzy po prostu kochają książki.

 

zobacz galerię