Data wpisu: 10.05.2022
Zdjęcie do wpisu Odwiedziny podopiecznych ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2022 mieliśmy dzisiaj zaszczyt gościć podopiecznych ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy. Na sam początek nasi goście dowiedzieli się jak wygląda praca bibliotekarzy oraz jak funkcjonuje biblioteka. Podopieczni jednogłośnie stwierdzili, że ta praca to nie jest tylko wypożyczanie książek, ale szereg innych obowiązków. Po ciekawych pytaniach, nastąpił czas na wspólne czytanie wierszy i opowiadań, gdzie nasi goście również nie dali się zaskoczyć, ponieważ sami chętnie dokańczali je mówić. Kolejnym punktem było zwiedzanie placówki, każdy z podopiecznych mógł sam spróbować swoich sił w szukaniu poszczególnych dziedzin literatury, począwszy od lektur kończąc na poezji. Szczególne zainteresowanie wzbudziły książki o charakterze geograficznym i podróżniczym. Uczestnicy spotkania chętnie zwiedzili również kącik malucha, gdzie mogli dowiedzieć się jak wyglądają zajęcia z dziećmi w szeregu książek o tematyce bajkowej.

Dziękujemy pani Dyrektor OśrodkaIrenie Kawa za przyjazd z podopiecznymi oraz samym uczestnikom spotkania. Zapraszamy ponownie!

zobacz galerię