Data wpisu: 18.12.2020
Zdjęcie do wpisu „Pochłaniacz” Katarzyny Bondy – spotkanie DKK dla dorosłych

Niezbyt świąteczny klimat towarzyszył nam 17 grudnia 2020 r. podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, ponieważ rozmawiałyśmy o morderstwach.

Omawiałyśmy książkę Katarzyny Bondy pt. „Pochłaniacz”. Jest to wielopoziomowa powieść o wielu wątkach, które czytelnik musi z uwagą śledzić, jeśli nie chce się pogubić. Nie jest to łatwe zadanie. Podobnie jak wyśledzenie mordercy i odkrycie motywów zbrodni.

Zimowy dzień 1993 roku. Dwoje nastolatków traci życie w niewyjaśnionych okolicznościach. Czy to możliwe, że były to dwa nieszczęśliwe wypadki? Nawet biorąc pod uwagę, że ofiary były rodzeństwem…? Według policji to tragiczny przypadek. A jednak po dwudziestu latach profilerka Sasza Załuska wydobywa na światło dzienne fakty sugerujące, że w śmierć nastolatków mogły być zamieszane osoby trzecie. Sprawa sprzed lat zaczyna się komplikować,  gdy okazuje się, że rozwiązaniem tajemnicy może być… piosenka.

Na styczniowym spotkaniu będziemy rozmawiać o książkach „Róża z Wolskich” i „Rose de Vallenord” Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk.

zobacz galerię