Data wpisu: 06.09.2022
Zdjęcie do wpisu „Pod kloszem” na sierpniowym spotkaniu DKK dla Młodzieży

Sierpniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży w Oleśnie poświęcone było lekturze „Pod kloszem” autorstwa Meg Wolitzer.

Jest to niezwykła książka o młodzieńczej miłości, o cierpieniu oraz próbach pogodzenia się z losem. Jej bohaterka Jam po śmierci swojego chłopaka traci chęć do życia i nie może się otrząsnąć po stracie. Trafia do  Wooden Barn, szkolnego ośrodka terapeutycznego w Vermoncie, gdzie bierze udział w  przeznaczonych tylko dla wybranych uczniów lekcjach pt. „Specjalne zagadnienia z literatury angielskiej” poświęconych twórczości Sylvii Plath. W ramach tych zajęć zaczyna pisać pamiętnik, który otwiera jej i pozostałym uczniom drogę do innego świata, nazwanego przez nich Belzharem. Jam poznaje rzeczywistość, w której zatrzymuje się czas, a ona znów może poczuć obecność Reeve’a. Powstający dziennik sprawia, że Jam musi zmierzyć się z prawdą i zdecydować, jak dalej żyć.

Ta niezwykle poruszająca i zmuszająca do refleksji historia dostarczyła Klubowiczom wielu wątków do dyskusji, na spotkaniu, które odbyło się 29 sierpnia 2022 roku.

zobacz galerię