Data wpisu: 30.09.2020
Zdjęcie do wpisu Poznajemy „Wszystkie życia Hedy Lamarr” na spotkaniu DKK dla dorosłych

Amerykańska gwiazda filmowa XX wieku, uważana za jedną z najpiękniejszych kobiet świata, żona niezwykle zamożnego i wpływowego mężczyzny. Takie są najbardziej znane fakty z życia Hedy Lamarr.

Marie Benedict w książce „Wszystkie życia Hedy Lamarr” obala krzywdzącą teorię, jakoby Lamarr była wyłącznie „śliczną buzią”.

”Ozdoba salonów” pozbawiona przez zaborczego męża głosu i prawa decydowania o sobie, była w rzeczywistości wybitną osobowością o ponadprzeciętnej inteligencji. Jej intelekt, świadomość własnej wartości i dążenie do realizacji swoich pasji, nie były jednak mile widziane w świecie zawładniętym przez mężczyzn.

Dążenie do bycia sobą, spełnianie marzeń, odwaga, determinacja, potęga ojcowskiego wsparcia, groza braku miłości macierzyńskiej, seksizm, faszyzm, nowoczesna technologia – to tylko niektóre tematy zainspirowane książką M. Benedict poruszone na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych 22 września 2020 r.

Kolejne spotkanie odbędzie się 22.10.2020 r. o godz. 14:00. Będziemy rozmawiać o książce N. Sparksa pt. „Najdłuższa podróż”.

 

zobacz galerię