Data wpisu: 29.04.2021
Zdjęcie do wpisu Prawdziwy „Hajlajf” na spotkaniu DKK dla dzieci

Trójka gimnazjalistów zostaje przez trzy tygodnie bez opieki dorosłych. Spełnienie marzeń nastolatków. Najczarniejsza wizja rodziców.

Okazuje się, że wolność od marudzenia, zrzędzenia oraz ciągłych nakazów i zakazów ustanawianych przez rodziców wcale nie jest taka… kolorowa! Młodzi ludzie nagle muszą radzić sobie ze wszystkim sami. I to nie dotyczy tylko przygotowywania posiłków, palenia w piecu i innych codziennych czynności.

Jeśli masz czasem wrażenie, że problemy, z którymi się zmagasz, nie mają rozwiązanie, spróbuj przeczytać „Hajlajf” Marty Sienkiewicz. Prawdopodobnie nie znajdziesz tam gotowych rozwiązań na swoje zmartwienia, ale z pewnością spojrzysz na te trudności w nieco inny sposób. A to często bardzo pomaga. Omawialiśmy tę książkę podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, które odbyło się online 27 kwietnia 2021 roku. Dyskusja przybrała dość poważny charakter, ale sama lektura spełniła nasze oczekiwania. Była intrygująca, zabawna i dotyczyła tego co nam bliskie – prawdziwych, codziennych zmartwień i radości.

Dodatkową atrakcją spotkania była gra związana z książką, którą omawialiśmy w marcu, ale która bardzo nam wszystkim przypadła do gustu.

W maju będziemy rozmawiać o książce Renaty Kijowskiej pt. „Kuba Niedźwiedź”. Zapraszamy!

zobacz galerię