Data wpisu: 30.06.2023
Zdjęcie do wpisu „Prawie ostateczna lista najgorszych koszmarów” na DKK dla Młodzieży

Czy paraliżujący strach i fobie mogą zniszczyć życie? Czy da się z nimi walczyć? Jak stawić im czoła? Czy strach przed miłością też może być fobią?

Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w książce pt. „Prawie ostateczna lista najgorszych koszmarów” Krystal Sutherland omawianej na spotkaniu DKK dla Młodzieży, które odbyło się 26.06.2023 roku. Jej bohaterowie zmagają się z różnymi lękami i problemami, które są ich skutkiem.

Wszyscy członkowie rodziny Esther, głównej bohaterki powieści, skazani są na fobie. Ojciec cierpi na lęk przestrzeni, od lat mieszka w piwnicy i ma ograniczony kontakt nawet z najbliższą rodziną. Brat bliźniak panicznie boi się ciemności i dlatego nawet w nocy w domu i wokół niego pali się światło. Z kolei matka, która uzależniona jest od hazardu, przeraźliwie obawia się pecha.

Jedynie Esther jeszcze nie wie, jaki strach zawładnie jej życiem. Tworzy więc swoją specjalną listę „najgorszych koszmarów”, na której ciągle przybywają nowe pozycje. Nie jest jednak w stanie określić, co najbardziej napawa ją lękiem i na wszelki wypadek unika potencjalnych zagrożeń. Tak się dzieje do czasu, gdy zostaje okradziona i traci swoją listę. Początkowo jest załamana, jednak – jak się później okazuje – jest to początek wielkich zmian w jej życiu. Te niefortunne okoliczności doprowadzają do nawiązania przyjaźni z kimś, kto jest gotów pomóc jej w pokonaniu wszystkich fobii…

Książka została bardzo pozytywnie oceniona przez wszystkich Klubowiczów, którzy uznali ją za niezwykle ciekawą, wartościową i godną polecenia.

Miłym akcentem spotkania były niespodzianki i serdeczności z okazji urodzin Marii. Nie zabrakło oczywiście „klubowego” tortu oraz książkowego upominku.

Na następnym spotkaniu omawiana będzie książka „Gone. Zniknęli” Michaela Granta.

zobacz galerię