Data wpisu: 09.09.2020
Zdjęcie do wpisu „Przeznaczeni” K. Grocholi tematem spotkania DKK dla dorosłych

Los? Przypadek? Co kieruje naszym życiem? Nad tym i nad innymi życiowymi sprawami pochyla się Katarzyna Grochola w swojej książce pt. „Przeznaczeni”, którą omawiano podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych w Oleśnie 25 sierpnia 2020 roku.

„Przeznaczeni” to niezwykła opowieść o losach pięciu pozornie nie mających ze sobą nic wspólnego osób, których drogi życiowe wskutek zbiegów okoliczności i przypadkowych na pierwszy rzut oka zdarzeń, nierozerwalnie się połączą. Ich historie zbiegają się w kulminacyjnym punkcie. Jedni otrzymują szansę od losu, inni tę szansę bezpowrotnie tracą… Autorka mówi o poplątanym życiu, oszałamiających wzlotach i nieuniknionych upadkach.

Klubowiczki zgodnie przyznały, że omawiana książka to powieść bardzo przemyślana i mistrzowsko skonstruowana. Jest w niej mądrość życiowa – czasem zabawna, a momentami bardzo poważna. Nie brak tu opisów bolesnych zderzeń z rzeczywistością, ale również dojrzałego optymizmu i nadziei.

Na kolejnym spotkaniu – 22 września 2020 roku – będziemy rozmawiać o książce Marie Benedict pt. „Wszystkie życia Hedy Lamarr”. Serdecznie zapraszamy!

zobacz galerię