Data wpisu: 08.06.2021
Zdjęcie do wpisu Przygody niesfornego niedźwiadka na DKK dla Dzieci i Młodzieży

Majowe spotkanie DKK dla Dzieci i Młodzieży  odbyło się 31 maja 2021 czyli w przeddzień ważnego Święta – Dnia Dziecka! Nic więc dziwnego, że przybrało wyjątkowy charakter.

Odbyło się ono w plenerze, przy grillu, w otoczeniu zieleni i w blasku słońca. Oczywiście rozpoczęło się od słodkiej niespodzianki oraz najlepszych życzeń przekazanych przez moderatora klubu wszystkim jego Członkom.  Następnie z ogromną radością, oficjalnie przyjęto do grona miłośników książek nowe Członkinie: Annę, która po raz pierwszy brała udział w dyskusji oraz Julię, która dotychczas  uczestniczyła tylko w spotkaniach on-line. Oczywiście tradycyjnie obydwie „nowe” Członkinie złożyły swoje podpisy na klubowej tablicy.
Nie zaniedbano także dyskusji nad książką. Tym razem autorka, Renata Kijowska przeniosła wszystkich w magiczny świat zwierząt, a swoją opowieść  oparła na autentycznych wydarzeniach – zabawnych, wzruszających, a nieraz także tragicznych. Jej bohater, Kuba to mały niedźwiadek, który przeżywa wiele różnych przygód, ciągle szuka smacznych przekąsek i wbrew zakazom mamy wkracza w świat ludzi. W tej niebezpiecznej wędrówce towarzyszą mu brat Benio oraz wiewiórka Wióra i lis Staszek. Ich  przygody można poznać z książki pt. „Kuba niedźwiedź. Historie z gawry”. Jak podkreślono w czasie dyskusji, czytając ją można nie tylko poznać losy tytułowego bohatera, ale też dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących życia niedźwiedzi oraz ochrony przyrody. Ponadto okazuje się, że niektóre zachowania i sytuacje, opisane przez autorkę, często zdarzają się też u ludzi, bo przecież wiele razy dzieci nie słuchają rodziców i kierowane ciekawością, nie bacząc na konsekwencje, narażają się na niebezpieczeństwo, podobnie jak Kuba i jego przyjaciele. Jest to więc lektura nie tylko ciekawa, zabawna i wzruszająca ale też bardzo pouczająca.

Następne spotkanie poświęcone będzie książce pt. „Ambaras”, której autorem jest Tomasz Samojlik.

zobacz galerię