Łatwo doradzać innym, mówić ludziom, jak powinni postąpić, jak mogą rozwiązać swoje problemy. Znacznie trudniej samemu stosować się do tych mądrości i wskazówek. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy problemy emocjonalne trapią specjalistę od ludzkiej psychiki.
Temat ten w książce pt. „Psychoterapeutka” przedstawiła Helene Flood, norweska psycholożka specjalizująca się w zagadnieniach wstydu, przemocy i poczucia winy. Thriller o niszczycielskiej potędze emocji w związku i destrukcyjnym wpływie wychowania i bagażu dziecięcych doświadczeń na dorosłe życie omawiany był podczas spotkania DKK dla dorosłych w Oleśnie 24 czerwca 2021 roku. Książka nie spotkała się z pozytywną oceną ze strony Klubowiczek.
Główna bohaterka, Sara, jest psychoterapeutką, która specjalizuje się w pracy z młodzieżą. Mieszka w odziedziczonym, tajemniczym domu. Spokój życia Sary przerwany zostaje nagłym zniknięciem jej męża, Sigurda. Mężczyzna zostawia informację o trwającym właśnie spotkaniu z kolegami. Kilka godzin później jego znajomi dzwonią do Sary zaniepokojeni jego nieobecnością. Kobietę ogarniają skrajne emocje – wściekłość, poczucie zdrady i bycia okłamywaną, strach, zmartwienie i troska. Na domiar złego w za dużym i nagle strasznym domu zaczynają dziać się podejrzane rzeczy: przedmioty znikają, by odnaleźć się w zupełnie niespodziewanym miejscu. Co stało się z Sigurdem? Czy rzeczywiście zniknął? A może to wszystko jest jedynie wytworem chorej psychiki?
Na spotkaniu w lipcu będziemy rozmawiać o książce M. C. Corasanti i J. Kanj pt. „Oblubienica morza”.