Data wpisu: 28.01.2022
Zdjęcie do wpisu Rodzinna historia Marty Handschke na DKK dla Dorosłych

Klubowiczki z Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych 27 stycznia 2022 roku rozmawiały o książce pt. „Brzuch Matki  Boskiej”

Cztery pokolenia kobiet: matka Marianna, jej córki Kazia, Wacia i Ziuta, córka Kazi Gabrysia oraz córka Gabrysi Marta, to bohaterki omawianej na klubie rodzinnej opowieści autorstwa Marty Handschke.

Autorka postanowiła utrwalić i ocalić od zapomnienia historię kobiet ze swojej najbliższej rodziny, które musiały się zmagać z przeciwnościami losu i prozą życia. Żadna z nich nie zaznała szczęścia w małżeństwie i życiu rodzinnym. Jednak nieugięcie walczyły o lepszą przyszłość  dla siebie i swoich dzieci. Począwszy od Marianny, która ciężko pracowała, aby zapewnić godne życie swojej rodzinie, tym bardziej, że czasy w jakich przyszło jej żyć były bardzo trudne. Jej poświęcenie zostało jednak docenione przez córki, które zawsze o niej pamiętały i często wspominały dając za przykład matczynego poświęcenia. Także jej córki, wnuczka i prawnuczka dzielnie znosiły życiowe trudności, zawsze mając nadzieję na poprawę losu. Niestety wszystkie bohaterki omawianej książki dokonały złych wyborów, jeżeli chodzi o życiowych partnerów, co później zaowocowało brakiem miłości, zrozumienia oraz wsparcia i w ostateczności zadecydowało o ich losach.

Na następnym spotkaniu, które odbędzie się w lutym 2022 r. omawiana będzie książka Kamila Janickiego pt. „Niepokorne damy”.

zobacz galerię