Data wpisu: 01.07.2022
Zdjęcie do wpisu „Sherlock Holmes. Srebrny Płomień” czyli spotkanie DKK dla najmłodszych

Na czerwcowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci rozmawialiśmy o książce Arthura Conana Doyle’a pt. „Sherlock Holmes. Srebrny Płomień”.

Sherlock Holmes, główny bohater serii klasycznych detektywistycznych opowieści Doyle’a, to genialny detektyw o nienagannych manierach, którego pasją są kryminalne zagadki, palenie fajki i gra na skrzypcach. Tym razem Sherlock podejmuje się rozwikłać sprawę zabójstwa trenera koni wyścigowych Johna Strakera oraz zaginięcia słynnego konia o imieniu Srebrny Płomień. Prowadzone przez policję śledztwo utknęło w martwym punkcie. Cała nadzieja w słynnym detektywie, który zamierza rozwiązać tę dziwną zagadkę przed rozpoczęciem gonitwy Wessex Cup.

A rozwiązanie zagadki jest zaskakujące! Co wydedukował Holmes? Przeczytajcie, jeśli jesteście ciekawi. Naszym Klubowiczkom książka bardzo się spodobała. Uznały, że bardzo dobrze i szybko się ją czyta oraz że jest godna polecenia wszystkim wielbicielom tego gatunku.

Podczas spotkania również same wcieliły się w rolę pisarza i podjęły się stworzenia opowiadania detektywistycznego. Zarysowały sylwetki bohaterów, określiły charakterystyki podejrzanych i wątek kryminalny. – obrabowanie banku. Dyskutowały na temat możliwych motywów i metod popełnienia przestępstwa, wykazując się przy tym niezwykłą pomysłowością i wnikliwością.

Na następnym spotkania (w lipcu) rozmawiać będziemy o książce Mariusza Niemyckiego „Zuzia na zamku Białej Damy”.

zobacz galerię