Data wpisu: 20.10.2023
Zdjęcie do wpisu „Siła Pamięci” – spotkanie poprojektowe

Projekt „Siła Pamięci” dobiegł końca, ale wspólna pasja do poezji okazała się tak silna, że pojawiły się plany na kolejne działania!

Janina Badoń, Zdzisław Banaś, Daniela Chabinka, Maria Gmyr, Anna Morawiec, Krystyna Mółka-Kazek, Zofia Pilas, Lucyna Puciłowska, Marian Rzeźnik, Ryszard Siepiora, Bernadetta Słota, Stanisław Stroński, Maria Szopa, Zbigniew Świerczek, Barbara Wójcik – to uczestnicy projektu „Siła Pamięci” zrealizowanego przez Stowarzyszenie „Wokół Kultury”.

Przede wszystkim jednak to wspaniali ludzie, których łączy potrzeba wyrażania swojej wrażliwości poprzez poezję. 1 października 2023 r. odbyła się promocja zbioru wierszy ich autorstwa, ale ta literacka przygoda była tak pozytywnym doświadczeniem, że nie chcemy, aby się skończyła. Dlatego też 17 października zorganizowane zostało spotkanie „poprojektowe”, podczas którego wszyscy autorzy mogli wreszcie się poznać oraz podyskutować o poezji i literaturze.

Była to doskonała okazja nie tylko do integracji, lecz także do wymiany inspiracji. Bardzo szybko okazało się, że uczestnicy projektu chcieliby brać udział w innych wydarzeniach o podobnym charakterze. Pojawiły się pomysły i plany, a przede wszystkim obudziła się w nas wszystkich silna motywacja do dalszego działania. Teraz czas, aby wspólnie urzeczywistnić te marzenia.

Świetny przykład na to, że marzenia są w zasięgu ręki, dał nam wszystkim pan Ryszard Siepiora, który we wrześniu 2023 roku samodzielnie wydał kolejny zbiór swoich poezji.  Jeden egzemplarz tomiku pt. „Wiersze osobiste i wybrane” został przez autora opatrzony dedykacją i przekazany Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie.

zobacz galerię