Data wpisu: 27.11.2020
Zdjęcie do wpisu Straszne spotkanie w Willi Trzech Łotrów – DKK dla dzieci

Koronawirusowe obostrzenia obróciły świat do góry nogami, ale prawdziwych miłośników literatury nic nie jest w stanie powstrzymać przed czytaniem!

20.11.2020 r. odbyło się pierwsze niestacjonarne spotkanie DKK dla dzieci. Spotkaliśmy się online, aby porozmawiać o książce Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby pt. „Willa Trzech Łotrów”. Początkowo czuliśmy lekki dyskomfort, ale kamery szybko przestały nas krępować i udało nam się przeprowadzić świetną rozmowę.

Akcja omawianej książki rozgrywa się wokół szkolnego wyjazdu na obóz. Uczniowie czwartej klasy ze szkoły plastycznej cieszyliby się z tej wycieczki, gdyby nie jej organizator. Nudny, nielubiany i niepopularny nauczyciel zwany Globusem. Do tego jeszcze temat przewodni wyjazdu – halloween. Straszydła i Globus? To się po prostu nie może udać.
Okazuje się jednak, że na wycieczce nic nie jest nudne. Ani normalne. Dzieci trafiają do Willi Trzech Łotrów położonej w środku lasu. Wszystko jest tam niepokojące. Nawet jedzenie. Zwłaszcza zupa, która przypomina czerninę. Ale nie taką zwykłą. Prawdopodobnie z myszy i chomików!

Czy uczniowie przetrwają ten dziwny wyjazd? Czy odkryją, jakie tajemnice skrywa Willa Trzech Łotrów? Czy przekonają się do Globusa? Przekonajcie się sami!

Kolejne spotkanie już 11.12.2020 r. Będziemy rozmawiać o książce Barbary Gawryluk pt. „Mali bohaterowie”.

 

zobacz galerię