Data wpisu: 22.12.2022
Zdjęcie do wpisu Świąteczne spotkanie DKK dla Dzieci

W zimowe   popołudnie 16 grudnia 2022 r. odbyło się ostatnie w tym roku   spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. Nasi najmłodsi miłośnicy czytania poczuli atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia – zostali obdarowani niespodziewanymi, sympatycznymi podarunkami,   wszyscy także złożyli sobie świąteczne życzenia.

Była też oczywiście rozmowa o książce, tym razem o „Dzienniku cwaniaczka” Jeffa Kinneya.   Jest to lekka i zabawna, ale też wzbudzająca refleksje lektura – pamiętnik nastolatka Grega Heffleya. Główny bohater, który ma dość specyficzne poczucie humoru i zawsze mnóstwo pomysłów (niekoniecznie godnych naśladowania),
w ciekawy i często ironiczny sposób opisuje w nim swój świat, życie w szkolnej dżungli oraz relacje z rodzicami i kumplami. Co ciekawe, rodzaj humoru zawarty w książce podzielił naszych klubowiczów. Ich zdaniem, chwilami jest zbyt dosadny, a „kawały głupkowate”. Natomiast niewątpliwym atutem opowieści są liczne rysunki przypominające komiks i duża czcionka. Książkę czyta się lekko i bardzo szybko, a bohater pomimo swoich wad (a może właśnie dzięki nim) wzbudza sympatię.   Uczestnicy spotkania uznali, że: „to książka, w której jest wszystko” i godna jest polecenia.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 20 stycznia 2023 r. o godz. 15.00. Będziemy rozmawiać
o książce „Emil i detektywi” Ericha Kästnera.

 

 

zobacz galerię