Data wpisu: 08.09.2020
Zdjęcie do wpisu Wędrówka w przeszłość z Dyskusyjnym Klubem Książki dla Dzieci

„Grupa nastolatków przenosi się do czasów, kiedy Polską rządziło jednocześnie dwóch królów. Mają sprawdzić, kto – królowa Jadwiga czy Władysław Jagiełło – zrobił więcej dla Polski. Dziwne? Wcale nie! W książce Grażyny Bąkiewicz pt. „Jadwiga kontra Jagiełło” nauka historii wygląda zupełnie inaczej. Ta bogato ilustrowana opowieść z humorem przekazuje fakty historyczne  i ciekawostki. Czytelnicy mogą się między innymi dowiedzieć, dlaczego słodycze były kiedyś strasznie drogie i jakie to były przysmaki, jak zbudować most w kilka godzin, co można kupić za królewskie korale i dlaczego Jagiełło jadał zawsze z tego samego drewnianego talerza.”

Wędrówkę do XIV-wiecznego Krakowa, razem ze swoimi powieściowymi rówieśnikami, odbyli także Członkowie DKK dla Dzieci na spotkaniu, które odbyło się 27 sierpnia 2020 r.
Spotkanie gościnnie poprowadziła Bernadetta Łucek – mama naszych Klubowiczek Paulinki i Ani. Dyskusję nad książką wzbogaciła licznymi zagadkami związanymi nie tylko z omawianą książką, ale także z życiem w dawnych czasach.  Ponadto uczestnicy spotkania mogli skosztować, a następnie spróbować odgadnąć nazwy przysmaków, które w XIV wieku zastępowały słodycze, a dostępne są także dzisiaj.

Kolejne spotkanie poświecimy książce Toma McLaughlina pt. „Premier z przypadku”. Zapraszamy.

zobacz galerię