Data wpisu: 22.01.2022
Zdjęcie do wpisu Zagadka zaginięcia „Zwycięskiego konia” na spotkaniu DKK dla Dzieci

Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci tym razem pochylili się nad książką pt. „Zwycięski koń” autorstwa Jarosława Mikołajewskiego. Spotkanie odbyło się 21 stycznia 2022 roku.

Jej bohaterki to Helenka, Marta, Mary, Olga, Patricia, Rita – sześć młodych dziewcząt z sześciu różnych krajów, które pod przywództwem kota Cagliostro rozwiązują różne zagadki detektywistyczne. Tym razem trafiają do Włoch gdzie znika koń, który jest faworytem Palio, najważniejszego wydarzenia każdego roku w Sienie. Jak nietrudno się domyślić „Aniołki kota Cagliostro” nie mają problemu z rozwiązaniem tej zagadki i szybko znajdują winowajców, dzięki czemu wszystko dobrze się kończy.

Na spotkaniu klubowicze poznali także historię tytułowego bohatera książki „Charlie i fabryka czekolady”, który z pozostałą czwórką szczęściarzy – dzieciaków, które wygrały Złote Losy, zwiedza fabrykę czekolady. Czy rzeczywiście w środku tajemniczej fabryki znajdują się wyłącznie słodkie łakocie? I czy to na pewno raj dla łasuchów? Przekonajcie się sami! Jedno jest pewne – ta wycieczka odczaruje życie Charliego na zawsze!

Obydwie opowieści spotkały się z życzliwym przyjęciem Klubowiczów, którzy polecają je swoim rówieśnikom.

Na następnym spotkaniu, w lutym 2022 r. omawiana będzie książka pt. „Maja Orety”.

zobacz galerię