Data wpisu: 22.08.2023
Zdjęcie do wpisu Zajęcia Muay Thai – podsumowanie projektu

Grupa nieformalna Muay Thai pod patronatem Stowarzyszenia Wokół Kultury w Oleśnie, prowadzi przez  okres wakacji zajęcia Muay Thai dla dzieci w wieku 10-16 lat. Grupa 24 dzieci na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Oleśnie ćwiczy we wtorki i czwartki boks tajski. W zajęciach aktynie uczestniczą zarówno chłopcy jak i dziewczynki.

Celem projektu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej oraz zachęcenie do ćwiczeń sprawnościowych i nabywania nowych umiejętności sportowych oraz samoobrony techniką Muay Thai.

Zajęcia prowadzi zawodowy bokser Michał Czosnyka . Do największych jego osiągnięć należy zdobycie srebrnego oraz brązowego medalu w Mistrzostwach Polski Muay Thai. Ostatnio zdobył mistrzostwo małopolski w boksie olimpijskim.

Współfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030, Komitet do spraw Pożytku Publicznego oraz ze środków Powiatu Oświęcimskiego, Miasto Kraków, Gmina Kęty, Gmina Chrzanów, Starostwo Powiatowe w Myślenicach – Powiat Myślenicki, Powiat Wielicki i Alexander Mann Solutions. Partner: Województwo Małopolskie.

zobacz galerię