Data wpisu: 25.06.2020
Zdjęcie do wpisu „Zamaskowane” spotkanie DKK dla dzieci

Wyobraźcie sobie książkę, która łączy w sobie magię „Opowieści z Narni” i zwariowane przygody „Alicji w krainie czarów”. Książkę tak zakręconą, że zaskoczyłaby nawet Harrego Pottera. A na dodatek książkę, w której znajdziecie… błędy ortograficzne! Niemożliwe? A jednak! Sięgnijcie po „35 Maja” Ericha Kästnera.

Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w Oleśnie rozmawiali o tej właśnie książce podczas pierwszego po kwarantannie, oczywiście „zamaskowanego” spotkania, które odbyło się 24 czerwca 2020 roku. Opowieść Kästnera to doskonały „poprawiacz humoru” i idealne lekarstwo na wszelkie koronawirusowe strachy.

Wraz z trójką bohaterów: Konradem, jego stryjem Rabarbarem oraz gadającym koniem na wrotkach, wyruszyliśmy w fantastyczną literacką wyprawę, przepełnioną śmiechem i arcyzabawnym szaleństwem. Przemierzając kolejne niezwykłe miejsca, takie jak kraina Pasibrzuchów, Świat na Opak (w którym dzieci rządzą dorosłymi), czy miasto Elektropolis, zastanawialiśmy się, gdzie najchętniej zamieszkalibyśmy. Rezultat tych rozważań zaskoczył nas samych. Otóż uznaliśmy, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Zresztą jak by się tak dobrze zastanowić, można łatwo dojść do wniosku, że właściwie nasz realny świat często jest tak samo zwariowany, jak ten wymyślony przez Ericha Kästnera 😉

Na kolejne spotkanie DKK dla dzieci zapraszamy 8 lipca o godz. 13:00. Charakter dyskusji będzie nieco odmienny niż zwykle – każdy Klubowicz będzie opowiadał o innej książce. Jeśli więc przeczytaliście ostatnio coś, co Was mocno poruszyło, zapraszamy! Podzielcie się z innymi swoimi opiniami i literackimi odczuciami.

 

zobacz galerię