Data wpisu: 30.03.2023
Zdjęcie do wpisu 28. Gminny Konkurs Recytatorski rozstrzygnięty!

Doroczne święto poezji zgromadziło tym razem w siedzibie biblioteki niemal 50 osób!

28. Gminny Konkurs Recytatorski, który odbył się 30 marca 2023 roku, wpisany został w obchody roku Wisławy Szymborskiej. Co więcej, stanowił on eliminacje do konkursu powiatowego, ogłoszonego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Tarnowskiej. Z tych właśnie względów warunkiem udziału w wydarzeniu było przygotowanie i zaprezentowanie dwóch utworów: jednego autorstwa Wisławy Szymborskiej i jednego tekstu Marii Kozaczkowej.

W konkursie uczestniczyli przedstawiciele wszystkich szkół z terenu Gminy Olesno. Do etapu gminnego zgłoszonych zostało 34 uczniów, których wyłoniono wcześniej w eliminacjach szkolnych. Piękne i poruszające recytacje oceniało jury konkursowe w składzie: Dorota Margosiak, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Szczucinie (przewodnicząca), Alicja Błocho, Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Radgoszczy, Monika Kilian, Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Gręboszowie oraz Ewa Cholewa, Kierownik Filii Bibliotecznej w Grądach

Po wysłuchaniu wszystkich wystąpień i niełatwych obradach, jury postanowiło nagrodzić następujące osoby:

Kategoria I – uczniowie klas I-III

I miejsce – Joanna Łos (SP Dąbrówki Breńskie)
II miejsce – Agata Kiwior (SP Olesno) oraz Zuzanna Miękina (SP Olesno)
III miejsce – Lidia Cichy (SP Zalipie)

Kategoria II – uczniowie klas IV-VI

I miejsce – Martyna Szlosek (SP Dąbrówki Breńskie)
II miejsce – Milena Miłoś (SP Olesno) oraz Julia Urban (SP Dąbrówki Breńskie)
III miejsce – Natalia Lelek (SP Zalipie) oraz Emilia Sokołowska (SP Pilcza Żelichowska)
Wyróżnienie – Gabriela Warias (SP Olesno)

Kategoria III – uczniowie klas VII-VIII

I miejsce – Joanna Piątek (SP Olesno)
II miejsce – Aleksandra Tylec (SP Zalipie)
III miejsce – Martyna Musiał (SP Olesno)

Kategoria IV – uczniowie szkół średnich

I miejsce – Paulina Niemiec (ZS Breń)
II miejsce – Oliwia Fijał (ZS Breń) oraz Natalia Zawada (ZS Breń)

Wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy pamiątkowe, a zwycięzcy otrzymali również nagrody książkowe. Zdobywcy pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach będą reprezentować Gminę Olesno podczas etapu powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!