Data wpisu: 17.04.2024
Zdjęcie do wpisu 29. Gminny Konkurs Recytatorski

Niezwykła atmosfera, wielkie nadzieje i ogromne emocje towarzyszyły wszystkim uczestnikom 29. Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 17 kwietnia 2024 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie.

Podczas tegorocznej, 29. edycji konkursu usłyszeliśmy piękne recytacje wierszy Marii Kozaczkowej oraz tekstów autorstwa literackich patronów roku 2024: Zbigniewa Herberta, Czesława Miłosza i Juliana Tuwima.

W konkursie uczestniczyli przedstawiciele wszystkich szkół z terenu Gminy Olesno. Do etapu gminnego zgłoszonych zostało 35 uczniów, których wyłoniono wcześniej w eliminacjach szkolnych. Zmagania gminne były równocześnie eliminacjami do etapu powiatowego organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Tarnowskiej.

Recytacje oceniało jury konkursowe w składzie: Barbara Guzik – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Bolesławiu (przewodnicząca), Dorota Margosiak – Dyrektor Biblioteki Publicznej w Szczucinie, Monika Kilian – Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Gręboszowie oraz Ewa Cholewa, Kierownik Filii Bibliotecznej w Grądach.

Po wysłuchaniu wszystkich wystąpień jurorzy przystąpili do obrad, w wyniku których wyłonili zwycięzców:

Kategoria I – uczniowie klas I-III

I miejsce – Agata Kiwior (SP Olesno)
II miejsce – Karolina Król (SP Zalipie)
III miejsce – Zuzanna Miękina (SP Olesno) oraz Stanisław Załęski (SP Olesno)
Wyróżnienie – Magdalena Bednarz (SP Pilcza Żelichowska) oraz Natan Zarzycki (SP Olesno)

Kategoria II – uczniowie klas IV-VI

I miejsce – Aleksandra Szajor (SP Olesno)
II miejsce – Joanna Łos (SP Dąbrówki Breńskie)
III miejsce – Lidia Cichy (SP Zalipie)
Wyróżnienie – Natalia Lelek (SP Zalipie)

Kategoria III – uczniowie klas VII-VIII

I miejsce – Joanna Piątek (SP Olesno)
II miejsce – Alicja Lelek (SP Zalipie) oraz Martyna Szlosek (SP Dąbrówki Breńskie)
III miejsce – Magdalena Mosio (SP Olesno) oraz Emilia Sroka (SP Dąbrówki Breńskie)

Kategoria IV – uczniowie szkół średnich

I miejsce – Oliwia Fijał (ZS Breń)
II miejsce – Natalia Zawada (ZS Breń)
III miejsce – Justyna Foszcz (ZS Breń)

Wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez organizatorów konkursu: Wójta Gminy Olesno i Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie. Zdobywcy pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach będą reprezentować Gminę Olesno podczas etapu powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej.