Data wpisu: 28.12.2020
Zdjęcie do wpisu „Tropikalne wybryki” Seniorów

Seniorzy skupieni w działającym przy bibliotece Stowarzyszeniu Klub Seniora „Sami Swoi” w Oleśnie wzięli udział w projekcie „Do teatru” realizowanego przez Teatr Nowy „Proxima” w Krakowie. W ramach działania seniorzy uczestniczyli w warsztatach teatralnych, scenograficzno-kostiumograficznych oraz warsztatach z nowoczesnego rękodzieła artystycznego. Efektem projektu był spektakl kabaretowy pt. „Tropikalne wybryki”.

16 grudnia 2020 r. po 5 latach i 10 dniach (bo tyle upłynęło od finału niezapomnianego Projektu 60 + Nowy Wiek Kultury, realizowanego we współpracy z Teatrem Nowym Proxima w Krakowie) miała miejsce premiera spektaklu „Tropikalne wybryki”.  Jakże odmienne były okoliczności tego wydarzenia. Prywatna przestrzeń, brak widowni, ale za to nowe doświadczenia związane z występem przed kamerą, ponieważ poszczególne scenki zostały nagrane i stworzą jedną całość jako film. Projekt „Do teatru”, w ramach którego powstał spektakl, finansowany był ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego przy wsparciu Urzędu Gminy w Oleśnie.
Całość zadania koordynował Tomek Kireńczuk. Scenariusz i reżyseria to działo Karola Miękiny, który w przygotowanie spektaklu włożył ogrom pracy i serca. Charakteryzację wykonała Kaja Jałoza, która prowadziła także warsztaty z rękodzieła dla seniorów w Oleśnie. Wideo i montaż: Alina Senik i Weronika Sirasz. Obsada: Władysława Cabaj, Halina Dojka, Dorota Huczek, Jerzy Huczek, Anna Jurczyk, Kazimierz Jurczyk, Danuta Kądzielawa, Jadwiga Lech, Teresa Motyka,  Wiktor Morawiec, Helena Moryl, Stanisław Piękosz, Stanisław Pszczoła, Zofia Węgiel, Krystyna Zachara, Tadeusz Zachara.

Zdjęcia z wydarzenia można zobaczyć tutaj.