Data wpisu: 27.05.2021
Zdjęcie do wpisu Biblioteka Publiczna w Szczucinie w nowym lokalu

26 maja 2021 roku Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie, Małgorzata Morawiec, uczestniczyła w kameralnym spotkaniu inaugurującym działalność Biblioteki Publicznej w Szczucinie w nowym lokalu.

W spotkaniu uczestniczyli również Burmistrz Miasta i Gminy Szczucin Jan Sipior, Dyrektor Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie Krystyna Szymańska oraz pracownicy Biblioteki Publicznej w Szczucinie.

Pomieszczenia biblioteki przeniesione zostały na parter dotychczasowej siedziby. Jest to rozwianie tymczasowe, ponieważ trwa właśnie proces budowy nowego, wielofunkcyjnego obiektu infrastruktury kulturalnej, w którym poza przestronną i nowoczesną biblioteką (na parterze), znajdą się także sale: widowiskowa, dydaktyczna, konferencyjna, pracownie artystyczne i sportowe oraz kino.

To ogromne szczęście, że biblioteki w powiecie dąbrowskim rozwijają się, stając się jednymi z najistotniejszych instytucji kulturotwórczych w środowisku. Radością napełnia również fakt, że władze samorządowe poszczególnych gmin dostrzegają istotną rolę bibliotek i z przychylnością, wsparciem i zrozumieniem dokładają wszelkich starań, by ustawicznie podnosić standardy tych placówek.

Pracownikom szczucińskiej książnicy życzymy sukcesów i radości z pracy w nowym, pięknym i przytulnym lokalu, natomiast użytkownikom biblioteki życzymy wielu wspaniałych przygód literackich oraz samych przyjemnych chwil spędzonych nowej przestrzeni bibliotecznej.