Data wpisu: 30.04.2021
Zdjęcie do wpisu Bibliotekarze z powiatu dąbrowskiego nie przestają się rozwijać

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie zaprosiła wszystkich pracowników bibliotek publicznych i szkolnych ze szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu dąbrowskiego do udziału w szkoleniach online.

• 26 i 27 kwietnia 2021 r. Karol Baranowski, Ogólnopolski Bibliotekarz Roku 2019, przeprowadził dla nas zajęcia nt. darmowych narzędzi do projektowania gier mobilnych. Wiedza teoretyczna poparta została ćwiczeniami praktycznymi, a w efekcie nauczyliśmy się jak zaprojektować i uruchomić dla użytkowników grę mobilną, która pozwoli w atrakcyjny sposób promować czytelnictwo.
  • 28 kwietnia bibliotekarze wzięli udział w webinarze organizowanym przez firmę Good Books pt. „Literatura czarnego lądu – omówienie trendów i przegląd nowości na polskim rynku wydawniczym”. Dzięki uczestnictwu w tym szkoleniu uzupełniliśmy nasz księgozbiór o literaturę afrykańską. Nowe książki już wkrótce będzie można wypożyczyć w bibliotece w Oleśnie.