Data wpisu: 14.03.2023
Zdjęcie do wpisu „Co się tak pienisz?” czyli rozmowy damsko – męskie w Kinie za Rogiem

Co się tak pienisz?” czyli rozmowy damsko – męskie w Kinie za Rogiem

„Rozmowy damsko – męskie” w Kinie za Rogiem stały się w naszej bibliotece tradycją i cyklicznie organizowane są w ramach obchodów Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn. W tym roku spotkanie odbyło się 10 marca i przebiegało pod hasłem „Co się tak pienisz?”, co związane było z nadobnym trunkiem, którego historię jego uczestnicy poznali podczas pokazu filmu pt. „Dzbany piany – z dziejów piwowarstwa na Przedgórzu” w reż. Marka Kołdrasa, wyprodukowanego przez marekkołdras.pl studio dla Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Okocimskiej, który został udostępniony bezinteresownie do projekcji w naszym Kinie za Rogiem. Wydarzenie zorganizowano we współpracy z Bractwem Rycerskim „Poczet Bagiennych z Wieżycy” w Oleśnicy z grododzierżcą Wojciechem Maniakiem na czele. Członkowie tego Bractwa występowali w filmie, a niektóre sceny zostały nakręcone na wieżycy w Oleśnicy. Z kolei Partnerem wydarzenia był Browar Okocim. W związku z wyjątkowym charakterem spotkania nie zabrakło także życzeń, które skierowano do wszystkich Pań i Panów, z okazji ich święta. W tematykę filmu wprowadził widzów Wojciech Maniak – właściciel wieżycy w Oleśnicy, a zarazem jeden z występujących w nim aktorów, który bardzo krótko przedstawił kulisy jego powstawania oraz własne przeżycia związane z udziałem w tym projekcie. Po obejrzeniu filmu na wszystkich czekała niespodzianka, a był nią niezwykły upominek muzyczny w wykonaniu Urszuli Podlasińskiej i Patrycji Tracz, które swoim wspaniałym występem oczarowały publiczność.

Po zakończeniu pierwszej części spotkania jego uczestnicy mieli możliwość skosztowania wyrobów Firmy Browar Okocim, a to dzięki osobistemu zaangażowaniu Pawła Wacławika, który bezinteresownie wsparł organizację naszego wydarzenia, za co składamy mu serdeczne podziękowania. Z kolei za wspaniałe przekąski dziękujemy Genowefie Chmura właścicielce Pizzerii Verona z Olesna, Członkom Stowarzyszenia Klub Seniora „Sami Swoi” w Oleśnie i przyjaciołom naszej biblioteki

Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Okocimskiej za bezinteresowne udostępnienie filmu, a wyrazy wdzięczności kierujemy na ręce Prezesa Franciszka Brzyka.

Po raz kolejny „Rozmowy damsko – męskie” przyniosły ich uczestnikom wiele radości oraz niezapomnianych wrażeń.