Data wpisu: 24.01.2022
Zdjęcie do wpisu Ferie w bibliotece – zajęcia literackie

Czytanie, dyskutowanie, pisanie, fantazjowanie. To cztery składniki zajęć literackich prowadzonych w bibliotece w czasie ferii zimowych.

Po pierwszym spotkaniu, które odbyło się 21 stycznie 2022 r. wydaje się, że fantazjowanie jest ich najważniejszym elementem. Bo przecież tylko wyobraźnia nas ogranicza 🙂

Uczestnicy feryjnych zajęć literackich poznali mirabelkową Babcię BaBu i jej czterech uroczych wnuków. Następnie rozmawialiśmy o talentach – o tym, że często nie zdajemy sobie sprawy z faktu ich posiadania. Bardzo budującą częścią tej dyskusji było pełne życzliwości wskazywanie innym, w czym na co dzień są dobrzy. Gdy już odkryliśmy w sobie mocne strony, podjęliśmy się próby projektowania „pudełka na talenty”. Na koniec wykonaliśmy nietypowe laurki z życzeniami dla babć i dziadziów.

Kolejne spotkanie literackie już 28 stycznia.