Data wpisu: 30.11.2023
Zdjęcie do wpisu Konkurs „Najaktywniejszy Czytelnik Gminy Olesno 2023” rozstrzygnięty

Znamy już laureatów Gminnego Konkursu „Najaktywniejszy Czytelnik Gminy Olesno 2023”, którego organizatorami byli Wójt Gminy Olesno oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie. Na spotkaniu, które odbyło się 27 listopada 2023 r. w siedzibie biblioteki ogłoszono wyniki i wręczono nagrody najaktywniejszym czytelnikom, korzystającym z Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie. Konkurs rozstrzygany był w 4 kategoriach wiekowych, a jego zwycięzcami zostali czytelnicy, którzy wypożyczyli w okresie od 2 stycznia 2023 r.do15 listopada 2023 r. największą liczbę książek. Powołana przez organizatorów Komisja w składzie: Natalia Węgiel, Kinga Fido, Paulina Fic, Edyta Bułat – Grudnicka na posiedzeniu w dniu 22 listopada 2023 r. dokonała analizy ilości wypożyczonych książek i przyznała w poszczególnych kategoriach wiekowych następujące miejsca:

I KATEGORIA  WIEKOWA / czytelnicy od 6 do 9 lat/

III miejsca Anna Motyka

Wyróżnienie: Halina Barszcz

Wyróżnienie: Aleksandra Toczek

Przyznano także dodatkowe wyróżnienia czytelnikom filii bibliotecznych i uhonorowano:

Tytułem „Najaktywniejszy Czytelnik Filii Bibliotecznej w Ćwikowie” w kategorii dziecięcej Laurę Zacharę, a w kategorii dorosłych Iwonę Mateusiak.

Tytułem „Najaktywniejszy Czytelnik Filii Bibliotecznej w Zalipiu” w kategorii dziecięcej Zuzannę Stachurę, a w kategorii dorosłych Helenę Pisarczyk.

Wszyscy wyłonieni w Konkursie najaktywniejsi czytelnicy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy okolicznościowe, które wręczyli Janusz Plata Sekretarz Gminy Olesno oraz Małgorzata Morawiec Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie. Pogratulowali oni wszystkim laureatom i podkreślili, że spotkanie z najaktywniejszymi czytelnikami Gminy Olesno to wielkie święto książki i czytelnictwa. Skierowali także serdeczne podziękowania do wszystkich użytkowników, za ich stałą obecność w życiu biblioteki, podkreślając, że to przecież dla czytelników i dzięki czytelnikom biblioteki istnieją. W przypadku najmłodszych wyrazy wdzięczności skierowano także do ich rodziców i opiekunów za to, że dbają o rozwój czytelniczy swoich dzieci i umożliwiają im korzystanie z biblioteki.
W związku z tym, że Konkurs stanowił eliminacje gminne do etapu powiatowego, zdobywcy I, II i III miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych zakwalifikowali się do  finału Powiatowego  Konkursu „Najaktywniejszy Czytelnik Powiatu Dąbrowskiego 2023”, który zorganizowany zostanie w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie: 9 grudnia 2023 r. dla uczestników z I i II kategorii wiekowej oraz 15 grudnia 2023 r. dla uczestników z III i IV kategorii wiekowej.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz nagrodzonym i życzymy wielu pasjonujących lektur, będących źródłem radości, wytchnienia i wzruszeń.