Data wpisu: 14.05.2021
Zdjęcie do wpisu Majowo-świąteczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych

Najpiękniej i najpełniej świętuje się z przyjaciółmi – niezawodnymi i serdecznymi, z którymi od lat łączy nas wspólna pasja… KSIĄŻKI.

Dlatego w ramach obchodów XVIII Tygodnia Bibliotek, który przebiegał pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece” 13 maja 2021 r. odbyło się uroczyste spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Oleśnie. Klubowiczki oprócz wspaniałych książek i innych różnorodnych atrakcji, jakie oferuje placówka w Oleśnie, znalazły w bibliotece bardzo stęsknionych bibliotekarzy, którzy z radością powitali najmilszych gości. Dyskusję tym razem poprzedziły serdeczne życzenia i podziękowania dla całego zespołu biblioteki oraz przepiękne kwiaty, jakie na ręce moderatora klubu Małgorzaty Morawiec złożyły z okazji Dnia Bibliotekarza i Tygodnia Bibliotek Kochane Członkinie Klubu, które jak zwykle nie zapomniały o naszym święcie.

Wyjątkowy charakter spotkania wymagał także innej formuły. Tak więc tym razem zamiast jednej, jak to zwykle bywa, omawiano dwie lektury. A były to powieści „Klucz Sarah”, której autorką jest Tatiana Rosnay i „Co jeśli …” napisana przez Rebeccę Donovan. Są to powieści bardzo różne pod wieloma względami. Po pierwsze ich akcja toczy się w innych przestrzeniach czasowych, osnuta jest wokół skrajnie odmiennych wydarzeń, ich bohaterowie mają inne przeżycia i otaczają ich inne realia. Jakkolwiek różni je wiele aspektów, jednak jest coś, co je łączy, a mianowicie obydwie wywołują u czytelników niezwykle silne emocje, czyta się je z zapartym tchem i każda z nich skłania do refleksji. Tym razem dyskusja została poprowadzona w taki sposób, aby zachęcić do przeczytania książki bez zdradzania jej treści, ponieważ Klub podzielony był na dwie grupy, a każdy zespół omawiał inną lekturę i miał przekonać swoje koleżanki do sięgnięcia po nią. Wbrew pozorom nie było to  łatwe, bo nie można było zdradzić za wiele, ale wystarczająco dużo aby zachęcić do pochylenia się nad opowiedzianą przez autorkę historią. Dyskusja jak zwykle była bardzo ciekawa i inspirująca. I oczywiście przyniosła oczekiwane efekty, czyli Panie wymieniły się lekturą.

Na następnym spotkaniu, które odbędzie się w czerwcu, omawiana będzie książka pt. „Psychoterapeutka” autorstwa Helene Flood.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Wam, KOCHANE KLUBOWICZKI, za życzenia i kwiaty z okazji naszego święta, za to że od 10 lat jesteście z nami, że zawsze o nas pamiętacie, że możemy wspólnie przeżywać wiele literackich przygód. Spotkania Klubu to dla nas za każdym razem wyjątkowe święto.