Data wpisu: 06.07.2021
Zdjęcie do wpisu Nagrody VIII SALONU BWA TARNÓW 2021 przyznane

Na wystawie VIII SALON BWA TARNÓW 2021 nagrodzonych zostało dwoje Artystów z Gminy Olesno Magdalena Miłoś i Andrzej Baziak.  Spośród147 prac, Jury do finalnego etapu wybrało 35 prac, z których wyłoniło 10 laureatów i przyznało im stosowne nagrody oraz wyróżnienia.

Najwyższą nagrodę – Grand Prix otrzymała Magdalena Miłoś za pracę „Studnia Stefanii”. Zgodnie z uzasadnieniem Jury Artystka uhonorowana została  „za stworzenie totalnej instalacji malarskiej i ciekawe odniesienie się do zalipiańskiej tradycji”.

Praca zachwyciła nie tylko Jury, ale też delegację z Gminy Olesno z Wójtem Witoldem Morawcem na czele, która 02.07.2021 r. zwiedziła wystawę, pod kierunkiem Ewy Łączyńskiej Widz – Dyrektorki Biura Wystaw Artystycznych  w Tarnowie.

„Studnia Stefanii”  jest wyjątkowa pod każdym względem. Zdecydowanie wyróżnia się pośród innych prac prezentowanych na wystawie i wzbudza wiele doznań zmysłowych.
Z inspiracji zalipiańską sztuką ludową oraz twórczością i historią Stefanii Łączyńskiej, Artystka skomponowała obiekt ujęty w oryginalnej, nowoczesnej formie malarskiej. „Studnia Stefanii” Magdaleny Miłoś pozostawia szerokie możliwości interpretacyjne.

W związku z wysokim poziomem prac, Jury przyznało sześć równorzędnych Wyróżnień. Jedno        z nich trafiło do Andrzeja Baziaka & Karoliny Łukawskiej, za pracę „Świeżo wydrukowany mikroapartament w centrum – PROMOCJA! CZERWIEC! OKAZJA!”.  Praca została doceniona przez Jury „za ironiczny komentarz współczesnej rzeczywistości”.

Instalacja przyciąga uwagę zwiedzających i jest bardzo intrygująca. Jej autorzy sięgnęli po niestandardową formę przekazu artystycznego i w nieco krzywym zwierciadle ukazali czasy współczesne oraz otaczającą nas rzeczywistość.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym Artystom, jednak w sposób szczególny Magdalenie Miłoś i Andrzejowi Baziak. Laureatce Grand Prix składamy także serdeczne podziękowania za kultywowanie i promowanie dziedzictwa kulturowego malowanej wsi Zalipie.

Gorąco zachęcamy do zwiedzania wystawy i oddawania głosów w PLEBISCYCIE PUBLICZNOŚCI!!!
Jury doceniło Artystów z naszej gminy, teraz kolej na nas!!! Uhonorujmy ich prace i talent, tym bardziej, że Oni promują naszą społeczność lokalną.

PLEBISCYT PUBLICZNOŚCI  – Głosowanie wyłącznie w Biurze Wystaw Artystycznych (BWA) na specjalnych kartach do głosowania. Głosować można do końca trwania wystawy, czyli do                  8 września 2021 r. na dwie nagrody: Nagrodę Publiczności i Nagrodę Młodej Publiczności (dla publiczności w wieku do 17 lat).

Wystawa czynna 25.06-8.09.2021 – Biuro Wystaw Artystycznych Tarnów / Pałacyk Strzelecki,              ul. Słowackiego 1
można ją zwiedzać:
wtorek-piątek: 11:00-18:00
sobota-niedziela: 12:00-19:00 (nieczynna w niedzielę 15.08 / Święto).

Jeszcze raz serdecznie zachęcamy do zwiedzania tej wyjątkowej wystawy oraz oddawania głosów w PLEBISCYCIE  PUBLICZNOŚCI !!!

Więcej szczegółowych informacji: http://www.bwa.tarnow.pl/1,975,wystawy,viii-salon-bwa-tarnow-2021.html)