Data wpisu: 12.06.2021
Zdjęcie do wpisu „Nowocześni bibliotekarze: kompetentni – otwarci – kreatywni” – drugie szkolenie

Bibliotekarze już dawno przestali być ludźmi, którzy zajmują się wyłącznie wypożyczaniem książek. Chcąc zapewnić użytkownikom atrakcyjną ofertę usług bibliotecznych, muszą być również animatorami, menedżerami, wykładowcami, organizatorami i trenerami.

W jaki sposób skutecznie formułować cele warsztatów, zajęć i innych wydarzeń organizowanych w bibliotece? Jak rozpoczynać spotkania, by „przełamać lody” między uczestnikami? Co to jest proces grupowy i jak nim zarządzać? Jak pracować z flipchartem i prezentacją multimedialną, by nie była tylko nudnym pokazem? W jaki sposób radzić sobie z tzw. „trudnym” uczestnikiem spotkania i wybrnąć z kłopotliwych sytuacji? Jak w łatwy sposób badać efektywność organizowanych spotkań, warsztatów i szkoleń? Odpowiedzi na wszystkie te pytania bibliotekarze z powiatu dąbrowskiego znaleźli podczas pięciogodzinnego szkolenia nt. „Prowadzenie warsztatów i szkoleń – czyli kompetencje trenerskie w pracy bibliotekarza”, które odbyło się 11 czerwca 2021 roku. Wydarzenie było jednym z elementów zadania pn. „Nowocześni bibliotekarze: kompetentni – otwarci – kreatywni” realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie w ramach Programu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Partnerstwo dla książki”, którego operatorem jest Instytut Książki.

Niezwykle interesujący i inspirujący wykład poprowadził jeden z trenerów firmy Good Books – Michał Szczypek, Absolwent Katedry Etnologii i Antropologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Specjalizuje się w szkoleniach dotyczących standardów obsługi klienta, technik sprzedaży, obsługi klienta przez telefon, komunikacji międzyludzkiej oraz wystąpień publicznych. Jest Certyfikowanym Trenerem Standardu HRD BP zakładającego projektowanie i prowadzenie szkoleń efektywnych biznesowo.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

zobacz galerię