Data wpisu: 03.09.2021
Zdjęcie do wpisu „Nowocześni bibliotekarze: kompetentni – otwarci – kreatywni” – siódme szkolenie

Po wakacyjnej przerwie 1 września 2021 roku odbyło się kolejne szkolenie dla bibliotekarzy z powiatu dąbrowskiego.

Pięciogodzinne szkolenie pt. „Millenialsi w bibliotece” poprowadziła trenerka firmy Good Books, Alina Łysak – Absolwentka pedagogiki i kulturoznawstwa, prowadząca zajęcia na Uniwersytecie Wrocławskim, pracowała jako pedagog specjalny w przedszkolu, zajmowała się moderacją forum. Obecnie pracuje w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu, gdzie może połączyć trzy swoje zainteresowania – pracę z dziećmi i młodzieżą, książki i social media. Regularnie projektuje mobilne gry miejskie dla MBP Wrocław; jest autorką gry „Super Geek”, która jest wykorzystywana podczas lekcji bibliotecznych.

Trenerka omówiła takie tematy, jak: techniki pracy; organizacja przestrzeni; budowanie oferty dla różnych pokoleń. Szkolenie pozwoliło uczestnikom dowiedzieć się, kim są millenialsi, jakie mają potrzeby, jak ich przyciągnąć do biblioteki, jak zdobyć ich uwagę, rozbudzić motywację oraz jak z nimi pracować. Uczestnicy poznali także praktyczne wskazówki dotyczące budowania oferty atrakcyjnej dla millenialsów oraz nieszablonowego organizowania przestrzeni bibliotecznej.

Szkolenie było kolejnym elementem zadania pn. „Nowocześni bibliotekarze: kompetentni – otwarci – kreatywni” realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie w ramach Programu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Partnerstwo dla książki”, którego operatorem jest Instytut Książki.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.