Data wpisu: 18.06.2021
Zdjęcie do wpisu „Nowocześni bibliotekarze: kompetentni – otwarci – kreatywni” – trzecie szkolenie

Kontakt pomiędzy biblioteką a czytelnikami jest niezwykle ważny, a niejednokrotnie decyduje o powodzeniu podejmowanych przez bibliotekę przedsięwzięć.

W dzisiejszym zabieganym świecie trudno jednak wygospodarować czas na regularny i bezpośredni kontakt międzyludzki. Z pomocą przychodzą rozwiązania technologiczne i internetowe, takie jak komunikatory, portale społecznościowe oraz newsletter.

Podczas pięciogodzinnego szkolenia pt. „Newsletter w bibliotece – najważniejsze narzędzie w pracy bibliotekarza”, pracownicy bibliotek z terenu powiatu dąbrowskiego dowiedzieli się, czym jest newsletter, jak go wykorzystać, jakie korzyści może przynieść prawidłowo zaplanowana kampania mailingowa oraz jak zbudować i utrzymać grupę odbiorców. Przede wszystkim jednak poznali programy mailingowe (typu Freshmail, MailChimp lub Getresponse), a także praktyczne wskazówki dotyczące uruchomienia i wykorzystania tej usługi w codziennej pracy bibliotekarza.

Szkolenie odbyło się 16 czerwca 2021 roku i było jednym z elementów zadania pn. „Nowocześni bibliotekarze: kompetentni – otwarci – kreatywni” realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie w ramach Programu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Partnerstwo dla książki”, którego operatorem jest Instytut Książki. Wykład poprowadził Konrad Grochowski z firmy Good Books – Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego na wydziale Zarządzania i Marketingu. Od początku swej pracy zawodowej związany w marketingiem w internecie. Zajmuje się e-marketingiem w szczególności tworzeniem kontentu, newsletterów, kampanii promocyjnych, prowadzeniem mediów społecznościowych, tworzeniem stron internetowych, pozycjonowaniem oraz optymalizacją serwisów.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.