Data wpisu: 08.02.2024
Zdjęcie do wpisu Ostatnie szkolenie na temat debatowania

Możesz mieć naprawdę mocne argumenty, ale to wciąż nie wystarczy, żeby poradzić sobie w trakcie debaty. O czym jeszcze należy pamiętać podczas wystąpienia publicznego?

Stres. To właśnie on może być największym wrogiem podczas publicznych wystąpień. Paradoksalnie ten sam stres może okazać się niezawodną siłą napędową. Na ostatnim szkoleniu poświęconym sztuce debatowania poznaliśmy praktyczne metody walki z tremą, a także sprytne sztuczki na to, jak wyglądać pewnie i profesjonalnie, pomimo stresu.

Spotkanie odbyło się 8 lutego 2024 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie w ramach projektu „Dialog młodzieżowy w małej ojczyźnie”. Warsztaty poprowadziła Irena Worobkiewicz z Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców, które jest inicjatorem i realizatorem działania realizowanego w partnerstwie z biblioteką.

Uczestnicy projektu, czyli społeczność szkół podstawowych w Borkach, Radgoszczy, Szczucinie i Oleśnie, poznali wreszcie tematy półfinałowych debat. Wylosowano również zespoły, które zmierzą się ze sobą już 15 marca 2024 r. Samo losowanie wywołało sporo emocji. Półfinał zapowiada się więc naprawdę ciekawie!