Data wpisu: 04.03.2022
Zdjęcie do wpisu Podsumowanie projektu „SIEĆ NA KULTURĘ W PODREGIONIE TARNOWSKIM”

Uroczyste podsumowanie Projektu pt. „SIEĆ NA KULTURĘ W PODREGIONIE TARNOWSKIM”

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie uczestniczyła w Projekcie pt. „SIEĆ NA KULTURĘ W PODREGIONIE TARNOWSKIM” realizowanym przez Fundację Wspierania Zrównoważonego Rozwoju w ramach Działania „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
Wszystkie działania prowadzone były w ramach ścieżki tematycznej „Projektowanie i realizacja serwisów internetowych oraz gier mobilnych”, która została wybrana zgodnie  z oczekiwaniami uczestników szkoleń. Projekt realizowany był w okresie od października 2021 do grudnia 2021 roku w 2 etapach: etap pierwszy obejmował szkolenie teoretyczne,  w którym uczestniczył pracownik biblioteki oraz etap drugi, w którym uczestniczyło 10 uczniów Szkoły Podstawowej w Oleśnie. W ramach 2 etapu odbyło się 10 szkoleń, łącznie 31 godzin. Podczas zajęć omówione zostały typy gier i serwisów internetowych. Uczestnicy dowiedzieli się jak tworzyć serwisy internetowe oraz gry mobilne. Poznali w jaki sposób projektować przyjazne i atrakcyjne dla użytkowników gry i gdzie je publikować. Odkryli tajniki budowania historii i sposoby na przyciągnięcie użytkowników do stworzonych przez nich gier. Zapoznali się ze standardami bezpieczeństwa jakie należy zachować przy publikacji stron, serwisów i gier. Wszystkie zajęcia odbywały się w formule online. Prowadził je trener Kamil Poździał, który w sposób pełen pasji i zaangażowania przekazywał wiedzę równie wspaniałym uczestnikom zajęć, którzy okazali sie niezwykle utalentowani, co zaowocowało wyjątkowymi grami jakie stworzyli w ramach warsztatów.  Dzięki realizacji zadania Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie wzbogaciła się o 6 szt. dobrej jakości laptopów, które będą wykorzystywane w bieżącej działalności placówki oraz do realizowanych przez nią szkoleń i zajęć.

W ramach uroczystego podsumowania Projektu, w którym wziął udział Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec, wszystkim jego uczestnikom wręczono Zaświadczenia ukończenia zajęć oraz upominki rzeczowe w podziękowaniu za zaangażowanie, sumienność, kreatywność oraz wzorową frekwencję.

Realizacja Projektu była możliwa dzięki ogromnemu wsparciu Dyrektora Szkoły Podstawowej w Oleśnie Jarosława Bartonia oraz Wicedyrektor Danuty Zych, którym także złożono serdeczne podziękowania.

Na zakończenie spotkania wyrazy wdzięczności skierowano także na ręce Kingi Fido, która była koordynatorem projektu z ramienia biblioteki.

Spotkanie odbyło się 4 marca 2022 r. w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie.

Serdecznie dziękujemy Fundacji Zrównoważonego Rozwoju za możliwość wzięcia udziału w projekcie oraz za wspaniałą i owocną współpracę.