Data wpisu: 02.07.2020
Zdjęcie do wpisu Porozmawiajmy o „Bibliotekarkach” – spotkanie DKK dla dorosłych

25 czerwca 2020 roku odbyło się pierwsze po kwarantannie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Zachowując wszelkie niezbędne środki ostrożności, z radością spotkałyśmy się po tak długiej przerwie z naszymi cudownymi przyjaciółkami. Powodów do śmiechu (choć również do irytacji) przysporzyła nam omawiana książka – „Bibliotekarki” autorstwa Teresy Moniki Rudzkiej.

„Pierwsza na polskim rynku książka o bibliotekarskich realiach. Szczera do bólu.” – taka informacja widnieje na okładce wspomnianej książki. Cóż… Członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki w Oleśnie zdecydowanie nie zgadzają się z tym stwierdzeniem. „Dzieło” uznały za raczej kiepskie, niedopracowane językowo i stylistycznie. Jeśli natomiast chodzi o przedstawione przez autorkę „bibliotekarskie realia”, to Klubowiczki zastanawiają się, gdzie autorka spotkała bibliotekę choć odrobinę podobną do tej, którą opisała. A jeżeli rzeczywiście miała pecha trafić do tego typu instytucji, powinna zbadać temat znacznie dokładniej, zanim przeszła do „szczerego” opisywania w swojej powieści świata bibliotek. Ale może to, co można znaleźć w książce to tylko wynik specyficznego (aczkolwiek nie zawsze zrozumiałego) poczucia humoru autorki…?

Kolejne spotkanie DKK dla dorosłych odbędzie się 23 lipca 2020 r. o godz. 14:00. Będziemy rozmawiać o książkach, które w ostatnim czasie szczególnie zachwyciły lub zadziwiły Klubowiczki. Serdecznie zapraszamy!