Data wpisu: 01.03.2024
Zdjęcie do wpisu Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej „Zaśpiewaj Niezłomnym”

„Zaśpiewaj Niezłomnym” to konkurs pieśni patriotycznych organizowany przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie. Tegoroczna edycja odbyła się w siedzibie biblioteki 1 marca, czyli w Międzynarodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Konkurs otworzyła Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Mariola Smolorz. Dzieci i młodzieży ze szkół z terenu powiatu dąbrowskiego prezentowali przygotowane utwory przed jurorami, którymi byli: Małgorzata Morawiec – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie oraz Katarzyna Grabka i Grzegorz Olearczyk – pracownicy Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej. Na konkurs wpłynęło łącznie ponad 40 zgłoszeń w trzech kategoriach wiekowych z 13 szkół tj. z: Dąbrówek Breńskich, Smęgorzowa, Radgoszczy, Bolesławia, Zabrnia, Zarzecza Dużego, Luszowic, Mędrzechowa, Olesna, Dąbrowy Tarnowskiej (nr 1, 2 i 3) oraz z I Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej.

W kategorii szkoły podstawowe klasy I-IV zwycięzcami zostali:

I miejsce: Milena Zawiłowicz uczennica Szkoły Podstawowej w Radgoszczy
II miejsce: Milena Łos uczennica Szkoły Podstawowej w Dąbrówkach Breńskich
III miejsce ex aequo: Joanna Łos uczennica Szkoły Podstawowej w Dąbrówkach Breńskich oraz Klara Bociek uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej
Wyróżnienie: Julia Dynak uczennica Szkoły Podstawowej w Smęgorzowie

W kategorii szkoły podstawowe klasy V-VIII zwycięzcami zostali:

I miejsce: Zuzanna Witek uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej
II miejsce ex aequo: Joanna Piątek uczennica Szkoły Podstawowej w Oleśnie oraz Maja Kulczyk uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej
III miejsce ex aequo: Karol Kędzior uczeń Szkoły Podstawowej w Zarzeczu Dużym oraz Dagmara Frąc uczennica Szkoły Podstawowej w Zarzeczu Dużym
Wyróżnienie: Martyna Szlosek uczennica Szkoły Podstawowej w Dąbrówkach Breńskich, Magdalena Kijowska uczennica Szkoły Podstawowej w Zarzeczu Dużym oraz Amelia Sieroń uczennica Szkoły Podstawowej w Zabrniu.

W kategorii szkoły ponadpodstawowe:

I miejsce: Maria Misiaszek uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej
II miejsce: Magdalena Otfinowska uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i dyplomy. Nagrody wręczył Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej