Data wpisu: 13.07.2021
Zdjęcie do wpisu Przemek Kossakowski gościem Dyskusyjnego Klubu Książki w Oleśnie

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie miała zaszczyt i przyjemność gościć znanego dziennikarza, dokumentalistę i podróżnika Przemka Kossakowskiego.

Spotkanie poświęcone było programowi „Down the road. Zespół w trasie”, który opowiada o szóstce młodych osób z zespołem Downa. Wraz z Przemkiem Kossakowskim ruszają oni w podróż po Europie. Przełamują stereotypy, próbują odnaleźć się w nowych sytuacjach i udowodnić, że potrafią być samodzielni.

Podczas spotkania Przemek Kossakowski opowiadał o kulisach programu oraz o jego uczestnikach. Podzielił się swoimi doświadczeniami, które były bardzo różne. Czasem były to sytuacje zabawne, ale niekiedy także trudne. Bardzo ciekawie przedstawił poszczególne etapy przedsięwzięcia, a o uczestnikach wypowiadał się w sposób ogromnie ciepły, który świadczył o wyjątkowych relacjach jakie go z nimi łączą. Ponadto w swoich wypowiedziach z uznaniem wyrażał się o pracy terapeutek oraz członków ekipy telewizyjnej, którzy towarzyszyli Zespołowi w trasie.

Jego wypowiedzi były pełne empatii oraz nieskrywanej pasji i dowodziły, że w prowadzenie tego programu wkłada wiele serca. Zresztą sam twierdzi, że „Down the road” jest dla niego najważniejszym projektem, który jakkolwiek na początku budził pewne obawy, to jednak teraz, z perspektywy czasu, okazał się bardzo ważnym i cennym doświadczeniem. Zaowocował wieloma pozytywnymi zmianami zarówno w życiu uczestników programu, jak i jego własnym. Zresztą przez cały czas utrzymuje stały kontakt z osobami biorącymi udział w projekcie.

Jakkolwiek podczas spotkania, opowiadał głównie o programie „Down the road”, to jednak był również czas na rozmowę o jego doświadczeniach przy innych produkcjach.

Uczestnicy spotkania byli pod ogromnym wrażeniem niezwykłej osobowości Przemka Kossakowskiego i słuchali go z wielką uwagą oraz zainteresowaniem.

Oczywiście nie obyło się bez licznych pytań, na które chętnie i wyczerpująco odpowiadał oraz pamiątkowych zdjęć z uczestnikami spotkania.

W sobotę nasz gość zwiedził także malowaną wieś Zalipie, gdzie na dłużej zatrzymał się w Muzeum – Zagrodzie Felicji Curyłowej.

Organizatorem spotkania, które odbyło się 09.07.2021 r. w siedzibie biblioteki był Dyskusyjny Klub Książki dla Dorosłych w Oleśnie działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie.

Spotkanie w ramach Programu                                 Dofinansowano ze środków Instytutu Książki