Data wpisu: 01.03.2022
Zdjęcie do wpisu Rozwiązane tajemnice „Mai Orety” – DKK dla dzieci

Rozwiązane tajemnice „Mai Orety”

Na lutowym spotkaniu DKK dla Dzieci, omawialiśmy książkę pt. „Maja Orety” Elizy Sarnackiej-Mahoney.  Ta niezwykła lektura spotkała się z bardzo życzliwym przyjęciem Klubowiczek, które zgodnie przyznały, że książka jest bardzo ciekawa, intrygująca, dużo się w niej dzieje, szybko się ją czyta i wzbogacają ją świetne ilustracje. I ogólnie jest super! Nic więc dziwnego, że także spotkanie przebiegało w trochę innej formie niż zazwyczaj. Ale po kolei. Oczywiście rozpoczęliśmy od dyskusji nad książką. Z sympatią śledziliśmy poczynania głównej bohaterki Mai oraz jej przyjaciół, którzy postanowili rozwiązać tajemnicę swojej wychowawczyni Pani Orlicz, która okazywała wielką niechęć do elfów, nawet jeżeli to było tylko przebranie na halloween. Prowadząc swoje śledztwo m.in. odkryli, że w ogrodzie rodziców Mai mieszkają … elfy. Takie maleńkie, wesołe, zabawne i nieco kapryśne stworzonka, które niepostrzeżenie pomagają swoim gospodarzom, dlatego w domu Państwa Orety zawsze panuje ciepła i pogodna atmosfera. Jak się okazuje później, o dziwo elfy mieszkają także w domu pani Orlicz. Lecz tu niestety są one smutne, tak jak zresztą atmosfera panująca w domu nauczycielki. Maja i przyjaciele przy pomocy swoich nowych, niezwykłych towarzyszy oczywiście rozwiązują nurtującą ich zagadkę, dowiadują się przy tym wielu różnych, ciekawych rzeczy oraz zacieśniają przyjaźń pomiędzy sobą. Odkrywają także, że często ludzie wcale nie są tymi, za których ich uważamy… Po dyskusji uczestniczki spotkania opracowały krzyżówkę, opartą na fabule książki. Wykonały także piękne prace plastyczne – narysowały portrety elfów, które zamieszkują ich wyobraźnię i mogą być przyjaciółmi elfa Tintika z omawianej lektury. Na koniec odbył się konkurs plastyczny. Klubowiczki dokonały oceny swoich prac i przyznały 2 równorzędne miejsca pierwsze miejsca, które zdobyły Maja i Julia. Wszystkie prace można podziwiać na wystawie w naszej bibliotece. Spotkanie  odbyło się w 22 lutego 2022 roku.
Na następne zapraszamy w marcu, a omawiać będziemy książkę pt. „Na zawsze Milena”, której autorem jest Per Nilsson.