Data wpisu: 18.01.2024
Zdjęcie do wpisu Szkolenie w ramach projektu „Dialog młodzieżowy w małej ojczyźnie”

Debata to kulturalny i zgodny z określonymi zasadami pojedynek na argumenty. Słowna potyczka, w której nie ma miejsca na zawoalowaną agresję. To wymiana poglądów poparta faktami i wolna od wpływu osobistych przekonań.

Właśnie tego uczyli się uczestnicy szkolenia zorganizowanego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie w ramach projektu „Dialog młodzieżowy w małej ojczyźnie”. Inicjatorem i realizatorem działania jest Krakowskie Stowarzyszenie Mówców, partnerem projektu jest biblioteka, a uczestniczą w nim nauczyciele i uczniowie szkół podstawowych w Borkach, Radgoszczy, Szczucinie i Oleśnie. Pierwsze spotkanie z uczniami odbyło się 17 stycznia 2023 roku, a poprowadziła je trenerka i prezeska Stowarzyszenia, Anna Kulma.

Młodzi uczestnicy szkolenia od pierwszych chwil wykazywali ogromne zaangażowanie, aktywność, ciekawość, chęć rozwoju i odwagę. Chętnie się wypowiadali, dzielili spostrzeżeniami i uczestniczyli w ćwiczeniach. Doskonale poradzili sobie również z pierwszą, próbną debatą. Przed nami jeszcze dwa spotkania szkoleniowe, ale już teraz mamy pewność, że efekty będą zachwycające!