Data wpisu: 13.11.2020
Zdjęcie do wpisu Szkolenie dla bibliotekarzy z terenu powiatu

Obecna sytuacja epidemiczna zmusza nas wszystkich do przeniesienia aktywności do świata wirtualnego. To właśnie drogą elektroniczną porozumiewamy się, kształcimy i wykonujemy znaczną część swoich zawodowych obowiązków.

10 listopada 2020 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie zorganizowała szkolenie on-line dla pracowników wszystkich bibliotek publicznych z terenu Powiatu Dąbrowskiego. W spotkaniu wzięło udział 20 osób, a jego tematem były nowoczesne technologie w pracy bibliotekarza. Prowadzący – Karol Baranowski, Ogólnopolski Bibliotekarz Roku 2019, zaprezentował szereg aplikacji, platform i programów, które zdecydowanie ułatwiają pracę bibliotekarza. Ekspert zdradził wiele przydatnych wskazówek i trików, które usprawniają codzienne obowiązki, a dodatkowo dają możliwość stworzenia atrakcyjnej oferty dla użytkowników bibliotek.