Data wpisu: 25.03.2024
Zdjęcie do wpisu „Telefon Oliwki” na spotkaniu DKK dla Dzieci

Sympatyczny detektyw Czajka planuje w ramach relaksu nadrobić zaległości w czytaniu książek. Postanawia więc odwiedzić miejscową bibliotekę. Wizyta ta jednak zamiast odpoczynku przynosi kolejne śledztwo. No bo przecież jeżeli wędrując między regałami słyszy przypadkiem, nie żeby podsłuchiwał, że jakaś miła dziewczynka ma problemy z gigantycznym rachunkiem za telefon i nie ma jej kto pomóc, postanawia wkroczyć do akcji. I tak zaczyna się nie tylko ciekawe śledztwo, ale też przyjaźń z sympatyczną bibliotekarką panią Krysią, która chętnie pomaga mu w rozwiązaniu zagadki, wykazując się zdolnościami detektywistycznymi. Tą interesującą historię opowiada Sven Jönsson w swojej książce „Telefon Oliwki”, która omawiana była na ostatnim spotkaniu DKK dla Dzieci w dniu 22.03.2024 roku. Klubowicze podkreślili, że książka jest „wciągająca”, czyta się ją bardzo szybko i dobrze. Ciekawa intryga kryminalna, zabawne imiona bohaterów, no i finał którego nikt się nie spodziewał to niewątpliwie duże atuty tej lektury. Po omówieniu książki Klubowicze jeszcze raz przeprowadzili dokładną analizę sprawy, aby na zakończenie sporządzić raport ze śledztwa, którego nie zdążył przygotować agent Czajka.
W związku z tym, że było to ostatnie spotkanie Klubu przed Świętami rozmawialiśmy także o tradycjach, zwyczajach i obyczajach związanych z okresem Wielkanocy.

Na następnym spotkaniu omawiana będzie książka „Detektyw Kefirek rozgryza prawnusia” Małgorzaty Strękowskiej – Zaremby.